nazywam się Ania Kania,w internecie uczę tego, jak uczyć się szybciej i efektywniej!

Na Invisalign zdecydowałam się ze względu na to, że jest niewidoczny. Teraz już wiem, ze ma szereg innych zalet- jest super wygodny, higieniczny, szybko zauważyłam efekty leczenia. Opowiem Ci jak wyglądała moja historia z Invisalign.

pierwsza konsultacja

 • Konsultacja z lekarzem
 • Wykonanie diagnostyki potrzebnej do zaplanowania leczenia
 • Przedstawienie różnych opcji leczenia
 • Wstępny podgląd efektu mojego leczenia (czyli jak będą wyglądać moje zęby po leczeniu ortodontycznym)

czytaj więcej…

Po wcześniejszych ustaleniach telefonicznych z recepcją pojawiłam się w studiu Ortodoncji Cyfrowej. Pani z recepcji wyjaśniła mi na czym będzie polegała moja wizyta oraz skierowała mnie do Pani doktor. Po wstępnym wywiadzie medycznym, dołączyła do nas asystentka, która wykonała niezbędne fotografie i zdjęcia rentgenowskie potrzebne do zaplanowania leczenia ortodontycznego. Jednym z ciekawszych doświadczeń był fakt zeskanowania moich zębów skanerem wewnątrzustnym, co ważne – był on całkowicie bezbolesny! Po wykonaniu wszystkich przygotowań, wróciłam do Pani ortodontki, która przedstawiła mi różne opcje leczenia wraz z cyfrowym poglądem spodziewanego efektu końcowego mojego leczenia. Nie spodziewałam się, że tak zaawansowana cyfrowa technologia jest już dostępna w ortodoncji.

omówienie planu leczenia

Po 2 tygodniach, ONLINE (wygodnie, bez wychodzenia z domu!)

 • Omówienie planu leczenia, wszystkich jego aspektów
 • Prezentacja cyfrowej wizualizacji przebiegu leczenia
 • Możliwość podglądu jak zmienią się moje zęby, ale i mój uśmiech

czytaj więcej…

Omówienie planu leczenia, wszystkich jego aspektów, prezentacja wizualizacji przebiegu leczenia w czasie w formie online to opcja wygodna zarówno dla lekarza jak i pacjenta. Zobaczyłam jak zmienią się nie tylko zęby ale i mój uśmiech! Niesamowite! Nie mogę się doczekać!

oddanie aparatu

Po trzech tygodniach:

 • Oddanie aparatu
 • Czas wizyty- około 1 godziny
 • Otrzymuję 5 pierwszych zestawów nakładek i instrukcję jak je nosić

czytaj więcej…

Oddanie aparatu. Ta procedura trwa około godziny. W przypadku aparatu nakładkowego, którym jestem leczona, wygląda to tak:

Zęby, na które są zaplanowane tzw. attachmenty muszą zostać wytrawione i pokryte klejem. Następnie płynnym kompozytem w kolorze szkliwa wypełnia się specjalną szynę w zagłębieniach odpowiadającym attachmentom i po nałożeniu szyny na zęby naświetla przez kilka minut. Chociaż nieznacznie czuję wypukłość attachmentów, to praktycznie ich nie widać.

Otrzymuję 5 pierwszych zestawów nakładek, instrukcję jak je nosić, czyścić i na co zwracać uwagę.

wizyty kontrolne

Po 2 miesiącach:

 • Pierwsza wizyta kontrolna
 • Lekarz sprawdza czy przebieg leczenia jest zgodny z planem
 • Otrzymuję kolejny zestaw nakładek
 • Kolejna wizyta kontrolna za ok. 2-3 miesiące

czytaj więcej…

Wizyta kontrolna.
Oczywiście za każdym razem na początku wypełniam ankietę sanitarną, mam zmierzoną temperaturę, ale to już nikogo nie dziwi…
Lekarz sprawdza, czy przebieg leczenia jest zgodny z planem, czy wszystkie attachmenty są na miejscu, Dostaję kolejne zestawy nakładek. Właściwie większość wizyt kontrolnych wygląda podobnie. Odbywają się co 2-3 miesiące. Od czasu do czasu mam wykonany ponowny skan uzębienia, by dzięki specjalnemu oprogramowaniu można było obiektywnie ocenić, czy przebieg leczenia jest zgodny z wirtualnie zaplanowanym. Jestem bardzo zadowolona, aparat jest wygodny, szybko widzę efekty! Pod koniec leczenia dostaję jeszcze kilka tzw. dodatkowych nakładek ( additional aligners), które mają wyrównać drobne szczegóły i doprowadzić mój zgryz do perfekcji

zakończenie leczenia

 • Ostatni skan i rtg
 • Oddanie aparatu retencyjnego

czytaj więcej…

Mam ostatnie skanowanie, na podstawie którego zostaje przygotowany aparat retencyjny ( czyli utrwalający efekt terapii ortodontycznej) oraz zdjęcie rentgenowskie ( w celu sprawdzenia stanu moich zębów).
Po kilku dniach odbieram retainer, moja ortodontka wyjaśnia jak go nosić, a asystentki robią zdjęcia końcowe do dokumentacji medycznej. Leczenie retencyjne również wymaga wizyt kontrolnych, chociaż rzadszych, umawiam się więc na następny termin. Jestem bardzo zadowolona i szczęśliwa.

Pin It on Pinterest

Share This