Aparat invisalign 

Aparat Invisalign

Aparat invisalign – niewidoczna korekcja zębów

Promienny uśmiech, zdrowe i proste zęby to nasza osobista wizytówka. Nieleczone wady zgryzu powodują nie tylko kłopoty z przeżuwaniem czy mówieniem, ale też powodują dyskomfort psychiczny czy brak pewności siebie, co może wpływać na relacje międzyludzkie. Dla osób, którym leczenie ortodontyczne kojarzy się wyłącznie z nieestetycznym oraz rzucającym się w oczy metalowym aparatem na zęby, idealnym rozwiązaniem jest aparat ortodontyczny typu aligner. To przezroczysta nakładka na zęby, dzięki której pacjent nie musi martwić się wyglądem swoich zębów podczas leczenia. Ten rodzaj aparatu pozwala na dyskretną i skuteczną poprawę wad zgryzu, przy zachowaniu najwyższych standardów medycznych.

 

Czytaj więcej

Czym różni się aparat invisalign od tradycyjnych aparatów?

Leczenie metodą invisalign to zastosowanie najbardziej zaawansowanych technologii w dziedzinie współczesnej ortodoncji. Cyfrowy sposób obrazowania 3D daje możliwość precyzyjnego dopasowania niewidocznych nakładek do układu zębów oraz zaprojektowanie korekty uzębienia aparatem invisalign na miarę indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Starannie wykonane, nakładki na górny i dolny łuk zębowy, stopniowo przesuwają zęby do prawidłowej pozycji.

Jak działa aparat invisalign?

Nakładki korygują ustawienie zębów poprzez systematyczny, kontrolowany nacisk w określonym przez lekarza czasie. Sukcesywne przemieszczanie się zębów odbywa się wieloetapowo, każdy zestaw nakładek noszony jest przez 22 godziny na dobę i wymieniany cyklicznie co 7-14 dni. Plan leczenia dopasowuje się indywidualnie do stwierdzonej wady pacjenta. Lekarz ortodonta określa liczbę nakładek, ale też częstotliwość ich wymiany w trakcie całej terapii. Leczeniu aparatem invisalign poddawane są dzieci oraz dorośli, posiadający zarówno drobne, jak i zaawansowane nieprawidłowości w uzębieniu.

Zalety aparatu invisalign

Innowacyjne rozwiązania w ortodoncji stały się dla wielu osób szansą na poprawę stanu uzębienia. Aparat ortodontyczny typu aligner to alternatywa dla tradycyjnych aparatów z metalowymi drutami czy zamkami. Precyzyjne działanie przy szybkich efektach leczenia to najważniejsze korzyści, jakie posiada aparat invisalign. Dbanie o higienę jamy ustnej nie stanowi żadnego problemu. Niewątpliwą zaletę aparatu invisalign stanowi to, że pacjent może samodzielnie wymieniać alignery, przez co na wizyty kontrolne przychodzi co 2 miesiące.

 

Ortodocja Becker jest pierwszym certyfikowanym w Polsce ośrodkiem leczącym Invisalign, co daje nam 6-letnie doświadczenie w leczeniu tą metodą.

Zobacz efekty leczenia ->

Pin It on Pinterest

Share This