UŚMIECHNIĘTA STAROŚĆ, CZYLI JAK DENTYSTA MOŻE POMÓC NAM SIĘ DOBRZE ZESTARZEĆ.

Taki tytuł nosi najnowsza publikacja dr n. med. Katarzyny Becker, które ukazała się w książce pt. ,,Zmysły w procesie starzenia”: https://www.wuw.pl/product-pol-10561-Zmysly-w-procesie-starzenia.html.

Wszystkie zawarte w lekturze teksty są podróżą w czasie. Jego nieuchronny upływ obecny jest w każdym naszym zmyśle i we wszystkich procesach na poziomie centralnym.


Proces starzenia się ludzkiego organizmu, uwarunkowany jest wieloma czynnikami. Na determinanty środowiskowe czy genetyczne wpływają również nasze osobnicze przyzwyczajenia, na co wskazują badania kliniczne. Wynika z nich, że nieprawidłowa higiena jamy ustnej w istotnie większym stopniu wpływa na progresję stanów zapalnych niż sam wiek. Warto więc wiedzieć, jak przeciwdziałać problemom stomatologiczno-ortodontycznym, a tym samym jak zwalniać proces starzenia – dlatego zapraszamy do lektury.

Publikacja skierowana jest do seniorów, studentów medycyny i lekarzy wszystkich specjalności, spotykających się w swojej codziennej praktyce z zaburzeniami natury geriatrycznej, oraz do logopedów, neurologopedów, pedagogów, terapeutów, rehabilitantów, opiekunów i członków rodzin osób starszych. Będzie też cenną lekturą dla pracowników instytucji samorządowych tworzących programy odpowiadające na potrzeby systematycznie starzejącego się społeczeństwa.

Pin It on Pinterest

Share This